Wyrok skazujący wobec Witolda B. oskarżonego o napady na banki

Wyrok

Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów nadzorowała śledztwo dotyczące napadów na banki, do jakich doszło w dniu 12 grudnia 2016 r. w placówce przy ul. Dąbrowskiego w Rzeszowie oraz w dniu 19 grudnia 2016 r. w placówce przy ul. Powstańców Wielkopolskich w Rzeszowie. Podczas drugiego ze zdarzeń sprawca dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie 24.050 zł.

Jak ustalono, sprawcą obu przestępstw był Witold B., 46-letni mieszkaniec Rzeszowa. W dniu 16 stycznia 2017 r. doszło do zatrzymania mężczyzny, który następnie usłyszał w Prokuraturze dwa zarzuty dotyczące rozbojów. Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw i złożył w sprawie wyjaśnienia w których wskazał, że motywacją jego działania były posiadane problemy finansowe, wynikające z udziału w grach hazardowych.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów, Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec Witolda B. tymczasowy areszt. Po zakończeniu postępowania przygotowawczego, w sprawie skierowano do sądu akt oskarżenia przeciwko sprawcy. Jeszcze przed wydaniem w sprawie wyroku oskarżony naprawił w całości wyrządzoną szkodę, przekazując pokrzywdzonemu kwotę równą wysokości skradzionych pieniędzy.

W dniu 8 stycznia 2018 r. Sąd Okręgowy w Rzeszowie za zarzucane przestępstwa wymierzył oskarżonemu Witoldowi B. karę łączną 3 lat pozbawienia wolności. Oskarżony nadal pozostaje w Areszcie Śledczym.

Rzecznik Prasowy
Ewa Romankiewicz