Zatrzymano dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie oszustwa

Banknoty

Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów nadzoruje dochodzenie prowadzone przez Komendę Miejską Policji w Rzeszowie przeciwko dwóm mężczyznom podejrzanym o usiłowanie dokonania oszustwa na terenie  jednego z rzeszowskich lokali dyskotekowych.

Płacili fałszywymi banknotami

Do zdarzenia doszło w nocy z 1  na 2 lutego bieżącego roku. Pracownik lokalu, zliczając utarg jaki lokal osiągnął do północy, ujawnił 6 banknotów 100 – złotowych z nadrukiem o treści „rekwizyt”. W czasie, gdy próbował ustalić w rozmowie z pracownikami baru, kto dokonał płatności fałszywymi banknotami, pracownicy ochrony zatrzymali 21 – letniego mieszkańca powiatu przeworskiego, który usiłował w barze zapłacić za alkohol identycznym fałszywym banknotem. Chwilę potem do baru podszedł kolejny mężczyzna, który również usiłował zapłacić za alkohol fałszywym banknotem. Był to 22 – letni mieszkaniec powiatu tarnobrzeskiego. On również został zatrzymany przez pracowników ochrony. Obaj mężczyźni zostali następnie przekazani do dyspozycji policji.

Usłyszeli zarzuty usiłowania oszustwa

W dniu 2 lutego zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty usiłowania oszustwa. W prawdzie obaj mężczyźni przyznali się do popełnienia zarzuconych im czynów, jednak treść złożonych przez nich wyjaśnień stoi w opozycji do tego oświadczenia. Przyjęta przez podejrzanych linia obrony będzie weryfikowana w toku postępowania, w tym również pod kątem uprzedniej znajomości obu mężczyzn.

Podejrzanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Rzecznik Prasowy
Ewa Romankiewicz