Zatrzymany za posiadanie narkotyków

Prokuratura Rejonowa w Leżajsku nadzoruje dochodzenie przeciwko 26-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o przestępstwo z art. 62 ust. 1 ustawy z dnia 29.07.2005 r. o przeciwdziałaniu narkomani, tj. posiadanie wbrew przepisom tej ustawy środków odurzających.

W dniu 1 grudnia 2016 r. funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku zatrzymali młodego mężczyznę, który posiadał przy sobie woreczek strunowy z zawartością suszu roślinnego, tzw. marihuany oraz dwa woreczki z kryształkami koloru białego, które poddane będą dalszym badaniom.

W toku przeszukania mieszkania należącego do wyżej wymienionego funkcjonariusze zabezpieczyli również ponad pół kilograma środków odurzających. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania – brat podejrzanego – w celu zmuszenia policjantów do zaniechania tej czynności stosował wobec nich przemoc w postaci szarpania i popychania.

Obu braciom przedstawiono zarzuty oraz zastosowano wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji oraz zakazu opuszczania kraju.

Dalsze czynności będą uzależnione od wyników badań chemicznych zabezpieczonych środków przez powołanych w sprawie biegłych.

Rzecznik Prasowy
Ewa Romankiewicz