Akt oskarżenia dot. zabójstwa

W dniu 31 maja 2019 r. Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie skierowała akt oskarżenia przeciwko mieszkańcom powiatu leżajskiego 24 letniemu Kamilowi W. o czyny z art. 148 § 1 k.k. w zw. z art. 64 § 1 k.k. i art. 279 § 1 k.k. w zw. z art. 64 § 1 k.k. oraz 33 letniemu Krzysztofowi R. o czyny z art. 279 § 1 k.k. i art. 240 § 1 k.k. Wobec podejrzanych  stosowany był środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

W dniu 18 września 2018 roku dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku został poinformowany przez Mirosława G.właściciela mieszkania w bloku przy ul. Staszica w Leżajsku, że w wersalce znajdują się zwłoki 52 letniego Zbigniewa K.

W trakcie śledztwa ustalono, że  Kamil W. podczas libacji alkoholowej w nocy 16 września 2018 r. zadał pokrzywdzonemu kilkadziesiąt dźgnięć 9-cio centymetrowym nożem, w tym głównie w okolice nóg i ud, a także zadał cięcia twarzy i głowy oraz ranę kłutą klatki piersiowej, która poprzez żebra uszkodziła lewe płuco. Zadane rany skutkowały wykrwawieniem się pokrzywdzonego, a w konsekwencji doprowadziły do jego śmierci. Ciało zmarłego Kamil W. i Krzysztof R. schowali w wersalce.

Rano około godziny 8 – 9 rano Kamil W. i Krzysztof R. udali się do mieszkania pokrzywdzonego, skąd zabrali należące do niego przedmioty o wartości około 4 000 zł oraz pieniądze w kwocie co najmniej 9000 zł. Drzwi do mieszkania otworzyli za pomocą kluczy należących do zmarłego. Za skradzione pieniądze oskarżeni sfinansowali 3 dniowy pobyt w ekskluzywnym hotelu w Rzeszowie, wykonanie tatuaży, zakupili markową odzież i alkohol.

Przesłuchani w charakterze podejrzanych nie przyznali się do zarzucanych czynów.

Obaj oskarżeni byli uprzednio wielokrotnie karani w tym za kradzieże i rozboje.

Kamilowi W. grozi kara pozbawienia wolności od lat 8, 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotnie pozbawienie wolności, zaś Krzysztofowi R. kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Artur Grabowski

Rzecznik Prasowy