Przemyt znacznych ilość narkotyków z Belgii i handel ludźmi

Dopalacze

Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie prowadzi śledztwo przeciwko trzem obywatelom Bułgarii 50 letniemu  Danielowi S., 51 letniemu  Ventsislavowi Y. i 51 letniemu Galinowi N. podejrzanym o dokonanie szeregu przestępstw polegających na dokonaniu wewnątrzwspólnotowego nabycia w Belgii znacznych ilości środków odurzających w postaci kokainy oraz tabletek MDMA, a następnie dokonanie przywozu w/w substancji na teren Rzeczpospolitej Polskiej i wprowadzenie ich do obrotu tj. o przestępstwa z art. 55 ust. 3 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii i z art. 56 ust. 3 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii.

W/ wym. przedstawiono również zarzuty handlu ludźmi, bowiem dokonali w dniu zatrzymania zakupu dwóch kobiet, celem świadczenia przez nie usług seksualnych w agencjach towarzyskich na terenie Europy.

Podejrzany Daniel. S czynił również przygotowania do puszczenia w obieg większej ilości  sfałszowanych banknotów 100 EUR.

Podejrzani zostali zatrzymani w dniu 29 maja 2019 r. na parkingu sklepu AUCHAN w Krasnem.

Po ogłoszeniu przez prokuratora zarzutów nie przyznali się popełnienia zarzucanych czynów.

Wobec wszystkich podejrzanych Sąd Rejonowy w Rzeszowie w dniu 31 maja 2019 r. na wniosek prokuratora zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Wymienionym grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności

Artur Grabowski

Rzecznik Prasowy