Akt oskarżenia przeciwko Octavianowi C.

Toga

Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie w dniu 10 marca 2017 r. skierowała do Sądu Rejonowego w Rzeszowie akt oskarżenia przeciwko 21- letniemu obywatelowi Rumunii Octavianowi C. oskarżonemu o dokonanie na terenie województwa podkarpackiego  w okresie od sierpnia do października 2016 roku szeregu kradzieży i włamań, a także o kierowanie gróźb karalnych przy użyciu noża.

Oskarżony wraz z dwoma współsprawcami, pod pretekstem żebrania o pieniądze, a także wykorzystując nieobecność domowników, dokonywali kradzieży. W/w do przestępczego procederu wykorzystywali również otwarte drzwi, okna lub pozostawione przez domowników  klucze.

Po zatrzymaniu w październiku 2016 roku na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec obywatela Rumunii środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Łączna suma szkód objęta zarzutami wynosi około 65.000 złotych. W toku postępowania wydano postanowienia o przedstawieniu zarzutów w stosunku do dwóch współsprawców i w tym zakresie wyłączono materiały do odrębnego rozpoznania.

Octavian C. po złożeniu obszernych wyjaśnień ostatecznie przyznał się do popełnienia wszystkich zarzuconych mu czynów.

Za zarzucone przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Rzecznik Prasowy
Ewa Romankiewicz