Akt oskarżenia przeciwko sprawcy wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym

Prokuratura Rejonowa w Łańcucie prowadziła śledztwo dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło w dniu 8 września 2019 roku w miejscowości Krzemienica, w wyniku którego śmierć poniósł  92 – letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego.

Postępowanie przygotowawcze zakończyło się skierowaniem do Sądu Rejonowego w Łańcucie aktu oskarżenia przeciwko 65- letniej Marii B. o przestępstwo z art. 177§2kk w zw. z art. 177§ 1 kk w zw. z art. 11 §2kk.

W wyniku przeprowadzonego śledztwa ustalono, że Maria B. prowadząc pojazd marki Fiat 170 nie zachowała szczególnej ostrożności i właściwej techniki jazdy, nieprawidłowo wykonała manewr wymijania pojazdów, zjechała na lewy pas ruchu i uderzyła w prawidłowo poruszający się z przeciwnego kierunku pojazd marki Lexus RX 300. W następstwie wypadku pasażer pojazdu marki Fiat 170 na skutek doznanych obrażeń ciała zmarł w szpitalu. Ponadto obrażeń ciała doznała kobieta kierująca pojazdem marki Lexus RX 300 oraz dwóch pasażerów tego pojazdu.

Badanie urządzeniem kontrolno – pomiarowym osób kierujących pojazdami uczestniczącymi w wypadku nie wykazało zawartości alkoholu.

Maria B. przesłuchana w charakterze podejrzanej przyznała się do popełnienia zarzucanego jej przestępstwa.

Przestępstwo określone w art.l77§2kk zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Rzecznik Prasowy

Agnieszka Hopek – Curyło