Komunikat prasowy

Pożar

Pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Leżajsku prowadzone jest śledztwo przeciwko Mariuszowi S. o przestępstwo z art. 148 § 1 kk w związku z zaistniałym w nocy z 4 na 5 września 2020 r. w Sarzynie pow. leżajskiego woj. podkarpackiego zdarzeniem związanym z pożarem budynku mieszkalnego i ujawnieniem w jego wnętrzu zwłok Stanisławy S.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż do pożaru budynku mieszkalnego doszło w wyniku wybuchu butli z gazem a podczas zaistniałego zdarzenia w jego wnętrzu przebywał również Mariusz S.

W dniu 6 września 2020 r. został skierowany do Sądu Rejonowego w Leżajsku, wniosek o zastosowanie wobec Mariusza S., środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Natomiast ciało Stanisławy S. zostało skierowane na sekcję.

W sprawie podejmowane są dalsze czynności mające na celu ustalenie szczegółowych okoliczności zaistniałego zdarzenia w tym potwierdzenie okoliczności związanych z udziałem w nim Mariusza S.

Za zarzucane Mariuszowi S. przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Rzecznik Prasowy
Paweł Król