Pobicie i kradzież telefonu w miejscowości Niedźwiada

Prokuratura Rejonowa w Ropczycach nadzoruje, prowadzone przez Komendę Powiatową Policji w Ropczycach, postępowanie przeciwko Witoldowi S., Arkadiuszowi S. i Michałowi O. podejrzanym o popełnienie przestępstwa z art. 158 § 1 kk tj. o pobicie Pawła C., a w stosunku do Witolda S. dodatkowo o przestępstwo z art. 278§ 1 kk tj. o kradzież telefonu na szkodę w/w.

Do zdarzenia doszło w nocy z 15 na 16 sierpnia 2020 roku w miejscowości Niedźwiada. W/w osoby jadąc samochodem zauważyli idącego chodnikiem 24 – letniego Pawła C. Po zatrzymaniu się na pobliskim parkingu OSP w Niedźwiadzie podeszli do w/w i zaczęli go uderzać rękoma i nogami po ciele zwłaszcza po głowie. W wyniku zadanych uderzeń pokrzywdzony doznał obrażeń w szczególności głowy w tym złamania nosa, które to obrażenia naruszyły czynności narządów jego ciała na okres poniżej siedmiu dni. Nadto, gdy pokrzywdzony Paweł C. upadał z kieszeni wypadł mu telefon komórkowy, który następnie został skradziony przez Witolda S.

Po zatrzymaniu w/w sprawców zdarzenia i ogłoszeniu zarzutów oraz przesłuchaniu w charakterze podejrzanych w dniu 19 sierpnia 2020 roku Sąd Rejonowy w Ropczycach zastosował względem Witolda S. i Arkadiusza S. środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, a w stosunku do Michała O. prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji połączony z zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego na odległość mniejszą niż 50 m oraz z zakazem kontaktowania się z pokrzywdzonym.

Za zarzucone podejrzanym Arkadiuszowi S. i Michałowi O. przestępstwo grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności, a podejrzanemu Witoldowi S., w związku z przedstawionym dodatkowo zarzutem popełnienia przestępstwa z art. 278 § 1 kk, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawa jest prowadzona w Prokuraturze Rejonowej w Ropczycach.

Rzecznik Prasowy

Paweł Król