Postępowanie dotyczące pożaru przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie w nocy z dnia 29 na 30 października 2018 r.

Pożar

Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów nadzoruje czynności w sprawie zaistniałego w nocy z dnia 29 na 30 października 2018 r. w Rzeszowie przy ul. Hetmańskiej sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób i mieniu w wielkich rozmiarach w postaci pożaru, którego następstwem była śmierć człowieka, tj. o czyn z art. 163 § 3 kpk.

Jak wynika z poczynionych dotychczas ustaleń, około północy w jednym z budynków wielorodzinnych przy ul. Hetmańskiej zauważono dym wydobywający się z jednego z mieszkań. Przybyli na miejsce funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej przystąpili do akcji ratowniczo-gaśniczej, w trakcie której wewnątrz mieszkania ujawniono zwłoki mężczyzny. Obecny na miejscu lekarz zespołu pogotowia stwierdził zgon. Na miejscu funkcjonariusze Policji ustalili, że żaden z mieszkańców budynku w skutek pożaru nie odniósł obrażeń i nie potrzebował pomocy medycznej. Na miejscu pod kierownictwem prokuratora przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia i zwłok ludzkich.

Na obecnym etapie planowane jest przeprowadzenie sekcji zwłok oraz wykonanie dalszych czynności procesowych zmierzających do ustalenia przebiegu i przyczyn zdarzenia.

 

Rzecznik Prasowy
Artur Grabowski