Poszukiwania sprawców rozboju na mieszkańce Rzeszowa

Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów prowadzi śledztwo w sprawie rozboju dokonanego w dniu 7 marca 2019 r. przy ul. Powstańców Warszawy w Rzeszowie, tj. o czyn z art. 280 § 1 kk.
Z poczynionych do tej pory ustaleń wynika, iż w/w dnia około godziny 21:00, 65-letnia mieszkanka Rzeszowa po powrocie z zagranicznej podróży została napadnięta przez dwóch nieznanych jej mężczyzn, w momencie jak wnosiła bagaże po schodach prowadzących do klatki schodowej w zamieszkiwanym przez nią bloku, którzy to po odepchnięciu jej, zabrali jedną z walizek zawierającą należące do niej ubrania, kosmetyki oraz biżuterię, w tym charakterystyczne złote kolczyki w kształcie krzyżujących się kokardek z diamentami w środku, po czym odjechali z miejsca zdarzenia samochodem. Wartość skradzionych rzeczy pokrzywdzona wyceniła na szkodę około 7.500,00 złotych.
W chwili obecnej w sprawie prowadzone są intensywne czynności mające na celu ustalenie wszelkich okoliczności zdarzenia, w tym ustalenie sprawców i ich zatrzymanie. Sprawcom za wskazane przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.
Wszyscy świadkowie zdarzenia oraz osoby posiadające jakąkolwiek wiedzę w tej sprawie proszone są on skontaktowanie się z najbliższą jednostką Policji.

Artur Grabowski
Rzecznik Prasowy