Pseudokibice z zarzutami

Piłka nożna

Prokuratura Rejonowa w Leżajsku nadzoruje postępowanie przeciwko dwóm pseudokibicom podejrzanym o pobicie 19 – letniego zawodnika klubu LKS „Orzeł Biedaczów”.

Do zdarzenia doszło w dniu 29 stycznia 2018r. w Giedlarowej. Napastnikom nie spodobało się to, że zawodnik miał na sobie bluzę przeciwnego klubu, który reprezentuje. Zażądali od niego by ściągnął bluzę. Kiedy pokrzywdzony odmówił, mężczyźni zaczęli go szarpać i zadawać uderzenia.

Jak wynika z opinii biegłego uzyskanej w sprawie pokrzywdzony w wyniku zdarzenia doznał obrażeń skutkujących naruszeniem czynności narządów ciała na okres poniżej 7 dni. Jednocześnie biegły wskazał, iż przebieg zdarzenia, w tym sposób działania sprawców naraził go na powstanie skutku w postaci naruszenia narządów ciała na okres powyżej 7 dni.

W wyniku podjętych czynności dokonano zatrzymania dwóch mężczyzn, którym przedstawiono zarzuty pobicia. Jeden z podejrzanych przyznał się do popełnienia zarzuconego czynu i złożył w sprawie wyjaśnienia. Natomiast drugi ze sprawców nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień.

Sprawcom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

 

Rzecznik Prasowy
Ewa Romankiewicz