Śmiertelny wypadek w Głogowie Młp.

Wypadek-auto

Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie prowadzi śledztwo w sprawie wypadku zaistniałego w dniu 17 października 2016 r. około godz.01:00 w miejscowości Głogów Młp. W wyniku przeprowadzonych czynności ustalono, iż kierujący samochodem marki BMW na prostym odcinku drogi krajowej nr 9 poprzez zjechanie na przeciwny pas ruchu, a następnie powrót na swój pas ruchu, doprowadził do zderzenia czołowego z pojazdem marki Volvo V70. W wyniku zdarzenia pasażer samochodu osobowego marki Volvo V70 doznał obrażeń ciała skutkujących jego śmiercią na miejscu zdarzenia.

Kierujący pojazdem marki BMW 21 – letni Paweł C. po zdarzeniu odmówił poddania się badaniu na urządzeniu kontrolno – pomiarowym. Po wypadku został przewieziony do szpitala, celem pobrania krwi na zawartość alkoholu, środków odurzających lub ewentualnie innych substancji odurzających ale także z uwagi na odniesione przez siebie obrażenia.

Badania krwi przeprowadzone w szpitalu pozwoliły na przyjęcie, że Paweł C. znajdował się w stanie nietrzeźwości.

W dniu 20.10.2016 r. Paweł C. usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa określonego w art. 177 § 2 kk w zw. z art. 178 § 1 kk oraz zarzut z art. 178a § 1 kk.

W dniu 20.10.2016 r. Prokuratura skierowała wniosek do Sądu Rejonowego w Rzeszowie o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Posiedzenie w tym przedmiocie wyznaczono na dzień 21.10.2016r.

Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 12 lat.

P.o. Prokurator Okręgowy w Rzeszowie
Łukasz Harpula