Sprawca rozboju i kradzieży aresztowany

Kajdanki

Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie prowadzi śledztwo przeciwko Łukaszowi H. 26 lat,  podejrzanemu o czyn z art. 280 § 2 kk, art. 278 § 1 kk oraz 5 czynów z art. 279 § 1 kk.

W toku prowadzonego postępowania ustalono, że w dniu 16 października 2016 r. w Rzeszowie na terenie podziemnego parkingu C.H. Millenium Hall grożąc kobiecie trzymanym w ręku niebezpiecznym przedmiotem w postaci śrubokręta, a następnie stosując wobec niej przemoc fizyczną w postaci szarpania za ramię, usiłował wyciągnąć ją z samochodu marki Opel Vectra, a następnie zażądał jego wydania jednakże zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na ucieczkę pokrzywdzonej.

Prowadzone czynności pozwoliły nadto na ustalenie, iż podejrzany dopuścił się popełnienia innych przestępstw w postaci kradzieży na terenie hipermarketu Tesco w Rzeszowie, kradzieży z włamaniem pieniędzy w kwocie 3.000 zł, 300 zł, 600 zł oraz 1800 zł na terenie samoobsługowych myjni samochodowych na terenie Rzeszowa, usiłował dokonać kradzieży samochodu marki Fiat Panda.

W dniu 17 października 2016 r. Łukasz H. został przesłuchany w charakterze podejrzanego w tut. Prokuraturze i podczas czynności przyznał się do popełnienia zarzuconych mu czynów i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania.

Sąd Rejonowy w Rzeszowie na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.

P.o. Prokurator Okręgowy w Rzeszowie
Łukasz Harpula