Zatrzymanie producentów narkotyków

Zatrzymanie

Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie prowadzi śledztwo przeciwko dwojgu braci Patrykowi M. 19 lat i Robertowi M. 26 lat,  podejrzanym o wytworzenie w Grzegorzówce znacznej ilości środka odurzającego w postaci suszu konopi innych niż włókniste (marihuana) o wadze nie mniejszej niż 1038,90 grama netto, tj. o czyn z art. 53 ust. 2 w zw. z art. 62 ust 2 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii oraz uprawianie w tej samej miejscowości 7 roślin konopi innych niż włókniste, przez co mogli wytworzyć znaczne ilości suszu konopi, tj. o czyn z art. 63 ust. 3 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii.

Postępowanie w sprawie wszczęto dzięki informacjom uzyskanym w wyniku czynności operacyjnych przez policjantów Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, którzy ustalili, iż na terenie miejscowości Grzegorzówka znajduje się nielegalna uprawa konopii indyjskich. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze policji dokonali przeszukania pomieszczeń domu i ujawnili trzy krzaki niedawno ściętych konopii indyjskich oraz przechowywany w słoikach susz roślinny o łacznej wadze ponad 1 kg (1038,90 gr netto). Nadto w pobliżu domu ujawniono rosnące jeszcze 7 krzaków roślin konopii indyjskich.

Bracia Patryk M. i Robert M. usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa wytworzenia i posiadania środków odurzajacych w znacznej ilości oraz uprawy wbrew przepisom ustawy roślin konopii innych niż włókniste. W trakcie przesłuchania złożyli obszerne wyjaśnienia. Na mocy postanowienia Prokuratora zostosowano wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci oddania pod dozór Policji.

Sprawcom grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 3 lat.

P.o. Prokurator Okręgowy w Rzeszowie
Łukasz Harpula

 

Marihuana

Marihuana