Starsza kobieta pozbawiona dachu nad głową przez wnuka

Dom

W marcu 2018 roku Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie skierowała do Sądu Okręgowego w Rzeszowie akt oskarżenia przeciwko Danielowi F., Beacie J. i Dariuszowi J. o czyn z art. 286 § 1 k.k. w zw. z art. 294 § 2 k.k., polegający na  doprowadzeniu Marii H., do niekorzystnego rozporządzenia  mieniem, o wartości  ponad 200 000.00 złotych.  Maria H. to babcia  Daniela F.

Oskarżeni, wykorzystując  stan zdrowia i podeszły wiek pokrzywdzonej Marii H., wprowadzili ją w błąd, w wyniku czego dokonała ona przeniesienia własności nieruchomości w postaci domu i działki o powierzchni 15 arów, na rzecz Beaty J. i Dariusza J.  W  zamian za przeniesienie prawa własności, Maria H. otrzymała pożyczkę pieniężną, w wysokości niemal 10- krotnie niższej, niż wartość jej domu.  Pokrzywdzona nie potrafiła wskazać, na co przeznaczyła otrzymane pieniądze.

Beata J. i Dariusz J. prowadzą działalność gospodarczą w miejscowości B., polegającą na pośrednictwie w sprzedaży nieruchomości.

Daniel F. obecnie przebywa w Zakładzie Karnym, gdzie odbywa karę 2 lat pozbawienia wolności. Przedmiotowego przestępstwa Daniel F. dopuścił się w warunkach recydywy.

Za zarzucane przestępstwo  oskarżonym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Rzecznik Prasowy
Edyta Lenart