Trzy miesiące aresztu dla kobiety która uszkodziła kilkadziesiąt samochodów

Kajdanki

Prokuratura Rejonowa w Leżajsku nadzoruje dochodzenie przeciwko 40-letniej kobiecie podejrzanej o przestępstwa z art. 288 § 1 kk w zw. z art. 12 kk tj. o uszkodzenie w okresie od 19 do 23 marca 2017 r. na terenie miasta Leżajska 36 samochodów różnych marek.

Kobieta dwukrotnie, zarówno w godzinach nocnych, jak i w ciągu dnia idąc ulicami miasta dokonywała uszkodzeń pojazdów poprzez zarysowanie ich karoserii, przy czym posługiwała się w tym celu nożyczkami do paznokci oraz nożem.

Wymieniona została zatrzymana w rejonie targowiska miejskiego. Miała przy sobie nóż, którym wcześniej dokonywała uszkodzeń. Po przedstawieniu jej zarzutów popełnienia

przestępstw polegających na umyślnym uszkodzeniu mienia, przyznała się do ich popełnienia, a w trakcie wizji lokalnej wskazała policjantom część uszkodzonych pojazdów.

Podejrzana nie potrafiła wyjaśnić logicznie swojego zachowania, podała że była zdenerwowana po kłótni z ojcem i chciała się na nim zemścić. W toku postępowania ustalono wstępnie, że kobieta od wielu lat leczy się psychiatrycznie.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Leżajsku sąd zastosował wobec podejrzanej tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

 

Rzecznik Prasowy
Ewa Romankiewicz