Trzy miesiące aresztu dla sprawcy rozboju w Leżajsku

Kajdanki

Prokuratura Rejonowa w Leżajsku nadzoruje śledztwo przeciwko 29-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o dokonanie rozboju w dniu 11 lutego b.r. na terenie Leżajska.

Wymieniony mężczyzna w godzinach południowych, po przyjściu do jednego ze sklepów spożywczych, poprosił o paczkę papierosów i butelkę alkoholu, a następnie użył w stosunku do ekspedientki gazu pieprzowego, doprowadzając ją do stanu bezbronności. Korzystając z tego, że kobieta na skutek użycia gazu na chwilę przestała widzieć, wymieniony zabrał ze sklepu szufladę kasową z dziennym utargiem, po czym uciekł ze sklepu.

Ekspedientka natychmiast po zajściu zadzwoniła na numer alarmowy 112 i opisała wygląd napastnika, w wyniku czego policjanci w bezpośrednim pościgu ujęli mężczyznę, który przyznał się do dokonania powyższego czynu oraz wskazał miejsce, gdzie porzucił kasę fiskalną. Sprawca zarzucanego mu czynu dopuścił się w warunkach multirecydywy.

W toku przesłuchania w charakterze podejrzanego 29-latek przyznał się ponadto do szeregu kradzieży i włamań na terenie powiatu leżajskiego oraz wskazał policjantom miejsca gdzie ukrył „łupy”.

Postanowieniem z dnia 13 lutego 2017 r. Sąd Rejonowy w Leżajsku zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowania na okres 3 miesięcy. Postępowanie w tej sprawie ma charakter rozwojowy.

Rzecznik Prasowy
Ewa Romankiewicz