Trzy miesiące aresztu wobec trzech mężczyzn podejrzanych o brutalny rozbój

Aresztowanie

Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów nadzoruje śledztwo przeciwko trzem mieszkańcom Stalowej Woli: Grzegorzowi K., Denisowi F. i Kamilowi K., podejrzanym o dokonanie rozboju na 57-letnim mieszkańcu Rzeszowa oraz zmuszanie go do określonego zachowania.

W dniu 14 stycznia 2018 r., około godz. 23:00, sprawcy zaczepili pokrzywdzonego, który szedł ul. Cieplińskiego. Jeden z mężczyzn uchwycił go za kurtkę, inny złapał za szyję i podduszał. W ten sposób zmusili go do doprowadzenia ich do ul. Dąbrowskiego. Po drodze podejrzani kierowali wobec pokrzywdzonego groźby pobicia i zgwałcenia.  W pewnym momencie napastnicy zażądali od niego zakupu alkoholu, a wobec odmowy zastosowali przemoc, uderzając pokrzywdzonego w twarz i domagali się wydania pieniędzy. Krótko po tym, pobili pokrzywdzonego i zabrali mu zegarek oraz okulary. Pomimo uzyskania wartościowych przedmiotów, sprawcy w dalszym ciągu żądali przekazania im pieniędzy i w tym celu udali się wraz z pokrzywdzonym do bankomatu mieszczącego się w Galerii przy ul. Lisa Kuli. Na miejscu mężczyźni ponownie wielokrotnie uderzali pokrzywdzonego, zabrali mu portfel z zawartością między innymi karty bankomatowej i zmusili go do podania numeru PIN. Pokrzywdzony korzystając z chwilowej nieuwagi napastników wyrwał się, uciekł z miejsca zdarzenia i udał się bezpośrednio do Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Pozwoliło to na podjęcie natychmiastowych działań przez funkcjonariuszy Policji i zatrzymanie sprawców. Przy podejrzanych policjanci ujawnili przedmioty pochodzące z przestępstwa.

Jak wynika z opinii biegłego uzyskanej w sprawie pokrzywdzony w wyniku zdarzenia doznał obrażeń skutkujących naruszeniem czynności narządów ciała na okres powyżej 7 dni.

Wszyscy sprawcy to osoby młode w wieku 20 i 27 lat.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec Grzegorza K., Denisa F. i Kamila K. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za zarzucane przestępstwa podejrzanym grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Rzecznik Prasowy
Ewa Romankiewicz