Wyrok w sprawie usiłowania zabójstwa

Wyrok

W dniu 16.01.2018r. w Sądzie Okręgowym w Rzeszowie zapadł wyrok w sprawie Prokuratury Rejonowej w Dębicy przeciwko 23 – letniemu Damianowi W. oskarżonemu o usiłowania zabójstwa swego wujka.

Do zdarzenia doszło w dniu 18 września 2016r. w domu mieszkalnym w Dębicy. Oskarżony w związku z nieporozumieniami rodzinnymi, mającymi związek z nadużywaniem alkoholu przez pokrzywdzonego, uderzył go kilkakrotnie metalową rurką w okolice głowy i ramienia. Jedynie interwencja matki pokrzywdzonego spowodowała, iż oskarżony zaprzestał zadawania kolejnych uderzeń. W wyniku zajścia 41 – letni pokrzywdzony doznał rozległych urazów głowy skutkujących chorobą realnie zagrażającą życiu oraz trwałą chorobą psychiczną.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Damian W. początkowo przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, potwierdzając, że zamierzał pozbawić życia swojego wujka. W toku dalszego postępowania oskarżony odwołał uprzednio złożone wyjaśnienia zaprzeczając, aby działał z chęci pozbawienia życia pokrzywdzonego.

Wyrokiem Sąd Okręgowego w Rzeszowie Damian W. uznany został winnym usiłowania pozbawienia życia pokrzywdzonego i skazany na karę 8 lat pozbawienia wolności oraz zobowiązany do zapłaty zadośćuczynienia w kwocie 50 000 złotych na rzecz pokrzywdzonego. Wyrok nie jest prawomocny.

Rzecznik Prasowy
Ewa Romankiewicz