Tymczasowe aresztowane dla dilera narkotyków

Aresztowanie

Prokuratura Rejonowa w Dębicy nadzoruje śledztwo podczas którego Przemysławowi K., 34-letniemu mieszkańcowi Dębicy przedstawiono zarzuty posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej w postaci amfetaminy oraz wprowadzenia tej substancji do obrotu poprzez dziewięciokrotną jej sprzedaż Dominikowi Ś., w łącznej ilości 27 gram za łączną kwotę 810 złotych.
W dniu 2 listopada 2018 r. funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Dębicy, pełniąc czynności służbowe zauważyli dwóch podejrzanie zachowując się młodych mężczyzn, gdy wchodzili do klatki jednego z bloków mieszkalnych, położonego w centrum Dębicy. W czasie podjętej interwencji funkcjonariusze ujawnili przy 20-letnim mieszkańcu Latoszyna – Dawidzie N. woreczek z zawartością amfetaminy o masie 3,20 grama oraz małą wagę. Drugim z legitymowanych mężczyzn okazał się być 24-letni mieszkaniec Dębicy Dominik Ś., który posiadał przy sobie jedynie małą wagę.
Przesłuchani w charakterze podejrzanych Dominik Ś. i Dawid N. przyznali się do przedstawionych im zarzutów, Dominik Ś. do udzielania narkotyków, zaś Dawid N. do ich posiadania. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Dokonane dalsze ustalenia spowodowały konieczność dokonania przeszukania w miejscu zamieszkania u innej osoby. Podczas tej czynności u Przemysława K. ujawniono amfetaminę, w łącznej ilości 784,13 gram.
Przesłuchany w charakterze podejrzanego Przemysław K. przyznał się jedynie do posiadania zabezpieczonych w trakcie przeszukania substancji psychotropowych. Zaprzeczył natomiast jakoby znał Dominika Ś. i sprzedawał mu kiedykolwiek narkotyki.
Na wniosek prokuratora w dniu 5 listopada 2018 roku Sąd Rejonowy w Dębicy wobec podejrzanego Przemysława K. zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.
Za zarzucane przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Artur Grabowski
Rzecznik Prasowy